Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.ddpu.edu.ua/ddpu/handle/123456789/54
Назва: Слов’янськ літературний: перша половина ХІХ – початок ХХІ століття
Інші назви: Літературні портрети та хрестоматійний матеріал
Автори: Романько, Валерій Іванович
Ключові слова: літературний процес
письменники українські
літературні студії
літературні об'єднання
літературне краєзнавство
Петренко М.
Коряк В. Д.
Слуцький Б. А.
Зіновіїв К.
Кащук Н. О.
Міщенко В. І.
Пучков В. І.
Сковорода Г. С.
Чехов А. П.
Горький М.
Олесь О.
Сосюра В. М.
Костюк Г. О.
Байдебура П. А.
Павличко Д. В.
Костиря І. С.
Жуковський С. М.
Бєлаш Б. Ф.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавець Маторін Б.І.
Короткий огляд (реферат): Видання включає літературні портрети письменників, які народилися у Слов’янську або були його гостями, а також тих земляків-сучасників, хто сказав своє вагоме слово в поезії, прозі, публіцистиці та краєзнавстві. До літературно-критичних нарисів додаються окремі твори, що сприяє більш повному уявленню про конкретного автора. Видання призначене шкільній та студентській молоді, стане в нагоді працівникам освітніх закладів, бібліотекарям, краєзнавцям.
Опис: Кожне місто, селище чи село мають свої особливості – географічне розташування, вік та назву, архітектурну забудову й людський промисел… А ще обличчям будь-якого населеного пункту є його уродженці – люди, які тут народилися та мешкають, або ж, набравшись на рідній землі сил, вилетіли із батьківської домівки і, проживаючи вже в інших краях-землях, все ж з любов’ю та ностальгією згадують свою малу батьківщину, час від часу повертаючись туди, у свої рідні місця. Особлива сторінка в історії міста Слов’янська – літературний процес. Тож у даному виданні мова піде про Слов’янськ літературний. А він особливо багатий. Це звідси ще з позаминулого століття вилетіла пісня «Дивлюсь я на небо…», автором якої став наш земляк Михайло Петренко. Пізніше слов’янська земля подарувала й інші літературні таланти: у єврейських родинах з’явилися майбутній російськомовний поет Борис Слуцький та український літературознавець Володимир Коряк; у росіянина Юрія Пучкова та місцевої українки Тамари Древаль народився син Володимир, майбутній талановитий російськомовний поет і журналіст; в українських родинах виховувалися майбутні члени спілки письменників України, поети Наталя Кащук та Володимир Міщенко… Рідним містом Слов’янськ став і для талановитих українських поетів із сусіднього Святогірська, членів Національної спілки письменників України – Лідії Колесникової та Анатолія Мироненка. Активно розвивається літературний рух у Слов’янську сьогодні. Серед наших сучасників – три члени Національної Спілки письменників України: Олександр Яровий, Валерій Романько, Микола Сіробаба; чимало досвідчених майстрів пера: Тетяна Чала, Олександр Дудка, Ніл Бойко, Володимир Півень, Анатолій Федь; заявила про себе талановита молодь: Сергій Горбатенко, Ганна Чорненька, Ганна Кандиба… У місті працює два літературних обєднання: ім. В.Сосюри при Слов’янському педагогічному університеті, та більш давнє – «Світанок», що довгий час діяло при газеті «Комуніст» – «Вісті», а зараз у стінах центральної міської бібліотеки. Свої твори місцеві автори друкують у чисельних газетах, колективних збірках, альманахах «Євшан», «Літера» та «Арт-Плюс», видають свої авторські книги.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/54
Розташовується у зібраннях:Наукові документи

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Слов'янськ літературний-2011.pdf4,57 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.