Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.ddpu.edu.ua/ddpu/handle/123456789/97
Назва: Алалія
Інші назви: посіб. для студ. ф-ту спец. "Логопед дошкільних та шкільних закладів"
Автори: Логвінова, Л. Л.
Лактюшина, Т. Л.
Ключові слова: логопедія
діти з порушенням мовлення
мовленнєві розлади
алвлія
дошкільники
школярі молодшого віку
методика
корекційна педагогіка
спеціальна педагогіка
Дата публікації: 2004
Видавництво: СДПУ
Короткий огляд (реферат): Алалія - глибоке системне недорозвинення мови органічного характеру, обумовлене поразкою або недорозвиненням мовних областей у лівій півкулі /правші/, що наступило під час домовного періоду /до 1-2 років/. При алалії страждає вся мовна система в цілому /фонетико-фонематична, лексико-граматична, семантична сторони мови/. Цей розлад виникає на органічній основі. У результаті яких-небудь причин відбува-ється запізнення дозрівання нервових кліток у певних ділянках кори головного мозку: ло-бово-тім'яної та скроневої ділянки. При цьому нервові клітки припиняють свій розвиток. Недорозвинення мозку або його поразка в ранньому періоді приводить до зниження збуд-ливості нервових клітин і до зміни рухливості основних нервових процесів, унаслідок цьо-го знижується працездатність клітин кори головного мозку.
Опис: При алалії весь процес становлення мови відбувається в умовах патологічного стану центральної нервової системи дитини. Поширеність алалії приблизно 1% у дітей дошкіль-ного віку, серед дітей шкільного віку - у 0,6 - 0,2 %. При більш легких формах прояву де-фекту мова розвивається з 3-4 років, при більш важких - з 10-11 років. Причини: 1. Біологічні. 2. Соціальні. Біологічні: причини, що діють у внутрішньоутробному періоді та ранньому періоді життя дитини. 1. Різна патологія вагітності /токсикоз, вірусні, ендокринні захворювання, туберку-льоз, сифіліс, травми, несумісність крові матері і дитини/, що приводить до порушення но-рмального протікання внутрішньоутробного розвитку плоду. 2. Родова травма. При опитуванні матері з'ясовується патологічний плин пологів /однак родова травма не обов'язково повинна бути великою/. Часто в результаті додатко-вих розпитів удається з'ясувати, що пологи були швидкими або затяжними, застосовували-ся різні стимулятори, дитина після народження не відразу закричала. У таких випадках ро-дова травма може бути підтверджена даними неврологічного обстеження. 3. Різні захворювання в перші роки життя дитини /диспепсія, дизентерія, інфекційні, вірусні захворювання, особливо якщо вони йдуть один за одним, менінго-енцефаліти й ін./, важкі форми рахіту. 4. Травми черепа, супроводжувані симптомами струсу або контузії мозку. 5. Несприятлива спадковість, обтяжена мовною патологією. 6. Нестача харчування, сну в перші роки життя дитини. Соціальні: недостатня увага до мови дитини з боку дорослих, недостатня стимуляція до мовної діяльності, відсутність мовного зразка, двомовність та ін. Причини, що викликають алалію, діють у різні періоди розвитку дитини: пренаталь-ний, натальний, постнатальний.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://hdl.handle.net/123456789/97
Розташовується у зібраннях:Навчальні видання

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Алалія посібник.pdf424,27 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.